Voskové obrúsky

Prírodná a voňavá alternatíva potravinovej fólie. Základom je bavlnená látka a čistý včelí vosk, ktorý má antibakteriálne účinky. Sú opakovane použiteľné s minimálnou starostlivosťou, stačí opláchnuť vlažnou vodou a usušiť . Na doma i na cesty, na skladovanie voľne i v chladničke.

V ponuke máme

– rôzne veľkosti ( na zakrytie misky až po veľkosť na zabalenie celého chlebíka )
– rôzne vzory ( srdiečka, kvietky, geometrické vzory….) a rôzne farby
– samostatne aj v sadách

Všetky sú vyrobené na Slovensku, zo slovenského vosku.


Kompostovateľné vrecká

Eko-alternatíva k mikroténovým vreckám. Vyrobené sú z rastlinných surovín a nie ropy, preto sú ľahko rozložiteľné späť na prírodné látky. Sú priedušné a paropriepustné, to znamená, že znižujú tvorbu plesní. Dajú sa využiť na skladovanie ovocia, zeleniny, ako vrecko na desiatu a pod.  A keď sa už nedá použiť takýmto spôsobom, poslúži ešte v smetnom koši na organický odpad. A spolu s ním môže skončiť aj v „hnedých“ nádobách na bio odpad.

V ponuke máme rôzne veľkosti – od desiatového vrecka až po 20 litrové „vrece“.

 


Textilné vrecká

Na nakupovanie i skladovanie. Príjemná a navyše aj veľmi pekná náhrada igelitiek a mikroténových vreciek. Opakovane použiteľné, prateľné. Stačí mať stále pár z nich so sebou a neprekvapí  Vás ani neplánovaný nákup či viac drobností v kabelke.

Nájdete u nás:

– 100% bavlnené, čisto biele i veselo farebné

– 100% PES, priehľadné, ľahké ale pevné, vhodné aj na nákupy do supermarketov

Rôzne veľkosti, tvary, uzatvárania. Každý kus je originál, pretože vznikajú zo zvyškov látok, ktoré sa už vo veľkovýrobe „nedajú“ použiť. Ale šikovné ruky ( spolupracujeme aj s výrobným družstvom invalidov ) dokážu z nepotrebného spraviť užitočné.

Vrecká sú v ponuke na kusy, aby si každý mohol vyskladať tú svoju ideálnu sadu.